The Colombians to duet, który łączy w sobie ponad 20letnie doświadczenie muzyczne oraz 30letnią przyjaźń artystów. Ich repertuar to podróż do Ameryki Łacińskiej (Kolumbia, Puerto Rico, Kuba, Meksyk…), której wielokulturowość muzycy znają od dzieciństwa i dlatego ich brzmienie jest w 100% naturalne. Nie jest przeszkodą fakt, iż teksty piosenek są w języku hiszpańskim, ponieważ ich poziom ekspresji powoduje niezwykłą integrację z publicznością.

Alex Morales pochodzący z Kolumbii muzyk. Absolwent Academia Superior de Artes de Bogotá A.S.A.B. Instrumentalista perkusyjny, wokalista i kompozytor. Od ponad 20 lat pracujący i współtworzący różnego rodzaju projekty muzyczne, które swoje inspiracje czerpały z kultur takich jak:  Afro-karaibska, Kubańska, Kolumbijska oraz Latin Jazzu. Niezwykłe połączenie w jednej osobie oryginalnego wokalu oraz gry na instrumentach perkusyjnych.

Edi Sánchez jest Kolumbijczykiem, który od kilku lat mieszka w Polsce. W swoich projektach prezentuje szeroki repertuar muzyki latynoskiej, wywodzącej się z rejonu Morza Karaibskiego. Ciągłe eksperymentowanie i łączenie różnych gatunków latynoamerykańskich jest oryginalną i emocjonującą propozycją dla publiczności. Jego ideą jest przekazanie pozytywnych wibracji, które muzyka ta stwarza i przenosi, oraz ukazanie jej niezwykle towarzyskiego charakteru.