Ralph Towner jest jednym z najzdolniejszych amerykańskich multiinstrumentalistów. Kompozytor, aranżer i bandleader. Gra na gitarze dwunastostrunowej, gitarze akustycznej, fortepianie, syntezatorze, instrumentach perkusyjnych a także trąbce. Towner, który urodził się w rodzinie muzyków,naukę gry na fortepianie rozpoczął już w wieku 3 lat. 2 lata później zaczął pobierać lekcje z gry na trąbce. Grą na gitarze nie zajmował się aż do czasu kiedy rozpoczął naukę na Uniwersytecie Oregonu, gdzie studiował również kompozycję u Homera Kellera. Towner studiował też grę na gitarze klasycznej w Wiedniu pod kierunkiem Karla Scheita. Jak sam wyznaje, muzyce europejskiej zawdzięcza równie wiele, co jazzowi. W latach 60. występował jako pianista grając jazz w Nowym Jorku. W jego muzyce wyraźny był wówczas wpływ Billa Evansa. Na przełomie lat 60. i 70. zaczął improwizować na gitarze klasycznej i dwunastostrunowej. Grywał wtedy z muzykami, którzy grali z Evansem. Późniejsze lata, to także szereg bogatych doświadczeń muzycznych. Nagrania Ralpha Townera obejmują różnoraką stylistykę, poza jazzem znakomicie odnajduje się także w muzyce poważnej, folku i world music.

Paolo Fresu to znakomity włoski trębacz. Jego specjalnością jest niezwykle melodyjna odmiana jazzu, mające swoje źródło w muzyce klasycznej. Urodził się na wsypie Sardynia. Tam, w swoim rodzinnym mieście Berchidda w wieku 11 lat zaczął grać na trąbce w zespole Bernardo de Muro. W 1984 ukończył konserwatorium w Cagliari. Edukację artystyczną kontynuował na prestiżowym University of Musical and Performing Arts w Bolonia. Swoją wiedzą i talentem dzielił się na Jazz National Seminars w Sienie, prowadził także uniwersytecki kurs w Termi. Jest dyrektorem Nuoro Jazz Seminars. Pisze muzykę dla teatru, telewizji i filmu. Razem z amerykańską kompozytorką i pianistką Carlą Bley nagrał album The Lost Chords. W 2012 roku jego kwintet uświetnił swoim występem w New Delhi dziesięciolecie istnienia tamtejszego Centrum Kultury Włoskiej.