Fundacja Integracji Kultury zaprasza na projekt dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice

 

Fundacja Integracji Kultury zaprasza na projekt dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice

 

Discovery & Movie

feat. Krystyna Czubówna

03.06.2016

CK Jazovia

W takiej podróży nikt z nas jeszcze nie był! Jej głos i Ich muzyka – razem pokazali nam świat, który dla każdego był indywidualną ekspedycją na dno Morza Czerwonego. Nikt wcześniej w Jazovii nie podkręcił ludzkiej wyobraźni na taki poziom, żeby w ciągu półtorej godziny, będąc ciałem na sali koncertowej, duchem emigrować w tajemnicze, morskie głębiny. Tego wieczoru nie chodziło wyłącznie o muzykę. Chodziło o niepowtarzalną metafizykę, która dała szansę obcować ze światem dla nas na co dzień zupełnie niedostępnym.

Kiedy padły Jej pierwsze słowa, na twarzach publiczności pojawił się uśmiech, bo ten nienachalny, mający siłę spokoju głos, już od wielu lat gości w naszych domach. Krystyna Czubówna, nikt tak jak Ona nie potrafi zbudować atmosfery komfortu i możliwości odpłynięcia myślami w świat, który tak delikatnie opisuje.

Ten wieczór składał się z dwóch niezmiernie pasujących do siebie cząstek. Z jednej strony głos Krystyny Czubówny, a z drugiej muzyka. Muzyka dała nie tyle tło tej morskiej opowieści, ale twardy fundament, bez którego nie udałoby się stworzyć nieporównywalnego z niczym nastroju! Została napisana specjalnie dla Discovery Channel i nie sądzono, że może funkcjonować bez obrazu. My już wiemy – może, i to jak!

Dużą nieuprzejmością by było nie podziękować każdemu z nich z osobna:

Krystyna Czubówna, Piotr Steczek, Paweł Steczek, Dima Gorelik, Maciej Garbowski i Łukasz Kurek – dziękujemy!

 

Czytała Krystyna Czubówna Dima Gorelik Piotr Steczek Piotr Steczek Centrum Kultury Jazovia Gliwice

 

 

 

 

FOTO:

Michał Buksa,

Paweł Kołodziej