26.04.2019

Ilona Cudek Trio

 Ilona Cudek

Urodzona gliwiczanka, uczęszczała do państwowej szkoły muzycznej I i II stopnia w Gliwicach oraz liceum Muzycznego w Katowicach. Następnie wyjechała do Monachium, gdzie skończyła wyższe studia muzyczne z wyróżnieniem. Po otrzymaniu stypendium do klasy mistrzowskiej wyjechała na naukę do Paryża. W tym czasie grała już w Monachijskiej Filharmonii. Od 1990 roku jest koncertmistrzem drugich skrzypiec, obecnie pod batutą Valeriego Gergieva.

Ukończyła wiele kursów mistrzowskich, w tym między innymi u K. Pendereckiego, N. Gutman, M. Rostropowicza, Amadeus Quartet. Grała jako koncertmistrzyni z Herbertem Von Karajan, Leonardem Bernsteinem, Zubin Mehta, Sergiu Celibidache, Colin Davis.

Koncertuje na całym świecie, w trio fortepianowym z klasyką, muzyką cygańską, tango; w duecie z akordeonistą światowej klasy Enrique Ugarte oraz formacjach jazzowych. W 2016 roku wraz z argentyńskimi gitarzystami założyła "Munichtango ensemble".

Jest honorowym mieszkańcem Landau an der Isar (miasto w Bawarii), profesorem na corocznym festiwalu muzycznym w Chorwacji, najchetniej koncertuje w swoim ojczystym kraju.

 

Bernhard Seidel, kontrabas

Studia ukończył w Monachium w Richard Strauss Konservatorium. Instrumentalista, producent, songwirterprodukcji artystycznych, a także tancerz tanga, założyciel grupy "Tango Cambalanche".

Naggrywa dla radio i telewizji. Od roku występuje Bernhard Seidel z Iloną Cudek, bandoneonistą EzekielLezama i pianistą Pablo Havenstein z Buenos Aires w "Munich tango Ensemble", którą niemiecka, argentyńska i bawarska prasa określiła mianem najlepszej i najbardziej autentycznej grupy tanga w Niemczech.

 

Manfred Manhart, jazzpiano

Urodzony monachijczyk, studiował w swoim ojczystym mieście kontrabas, fortepian i dyrygenturę m.in. u Maestro Sergiu Celibidache. Jest laureatem Richard Strauss-Preis w Monachium. Dyrygował m.in." Orkiestrą Radiową Monachium, "Münchner Bachsolisten", "Orchestra dellaRadio Italiana", "Radio Lissabon". Jest jednym z najlepszych pianistów jazzowych w Bawarii, koncertuje z wybitnymi jazzmanami światowej klasy. Jest autorem wielu kompozycji jazzowych, jedną z nich – pt.  "Isar summer samba for Ilona '- skomponowaną dla skrzypaczki Ilony Cudek,  usłyszą Państwo  na koncercie w Jazovii.

 

 

 

Miasto Gliwice

i HH Poland SA zapraszają na: