KIAP – zespół Michała Wróblewskiego (Trio)

Michał Wróblewski to czeski saksofonista i kompozytor. Urodził się w 1988 roku w Kladně. Od pierwszych lat swojego życia przejawiał zainteresowania muzyczne. Studiował na praskiej Akademii Muzycznej, na kierunku klarnetu i saksofonu, pod czujnym okiem prof. J.Kuliševa. Naukę kontynuował na tej samej uczelni, jednak w klasie saksofonu, pod przewodnictwem prof. Rosti Fraše.Později. Obecnie studiuje w Akademii Muzycznej w norweskim Oslo.Jest założycielem kwintetu Mocca Malakka, w który jest ważnym punktem czeskiej sceny jazzowej. Zespół ten został w 2008 roku wybrany, jako jedyny zespół z Czech, do finału międzynarodowego konkursu Junior Copyright jazz . Muzyk ten udzielał się w wielu zespołach i big bandach, między innymi w: Gustav Brom Big Band, Praga Conservatory Big Band, Big Band Czech. Podczas studiów w Oslo Michał Wróblewski założył KIAP trio, zespół ten jest oparty na wyrazistych riffach i twardym groove’ie. To właśnie z tym składem Michał Wróblewski wystąpi w ramach tegorocznej edycji Filharmonii – muzyka w Jazovii.

Michal Wróblewski – saksofon

Magnus Jønnum Grimnes –  gitara