Miasto Gliwice

i Fundacja Integracji Kultury zapraszają na:

Marcella Camargo jest absolwentką Berklee College of Music w Bostonie. Urodziła się w Stanach Zjednoczonych, ale serce i temperament ma brazylijski, a sama głęboko wierzy w oba kraje i czuje, że zarówno USA, jak i Brazylia wywarły na jej osobowość oraz jej muzykę ogromny wpływ.

Piosenkarka, kompozytorka i aranżerka, obecna na scenie muzycznej odkąd skończyła 14 lat. Od września 2009 w Bostonie udzielała się jako piosenkarka na weselach, występując z zespołami "Pulse of Boston" i "Superband", a także koncertowała w wielu innych prestiżowych miejscach i wydarzeniach.

Jej ostatnie dzieło to gościnny udział na albumie "Imaginário" Johna Finbury'ego, który został nominowany do nagrody "Piosenka Roku" w ramach Latin Grammy 2016, z utworem "A Chama Verde".

Występuje również jako główna wokalistka na płycie "Sem Tradução" Fernando Brandão, udziela się również jako wokalistka sesyjna dla Hawthplay Records i występuje na żywo jako chórzystka dla nowojorskich artystów Pam Steebler i Leah Rich.

 

W czasie studiów w Berklee została zaproszona do współpracy z międzynarodowymi artystami, piosenkarzami i autorami piosenek – takimi jak Paul Simon czy Luis Enrique. Uhonorowana stypendium, ukończyła Berklee College of Music w 2012 roku.

Jej muzyka wnikliwie obrazuje zmysłowość muzyki latynoskiej, jazzowej i etnicznej. Powabny głos Marcelli kruszy najtwardsze serca, bo trudno wyobrazić sobie Bossa Novę czy Sambę w znakomitszym współczesnym wykonaniu. Muzyka przez duże M, w którą warto się wsłuchać.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Miasto Gliwice

i Fundacja Integracji Kultury zapraszają na: