Miasto Gliwice

i Fundacja Integracji Kultury zapraszają na:

Wyjątkowy Big Band, któremu warto poświęcić nieco uwagi. Pod kierunkiem Doug Beach, Elmhurst College Jazz Band zyskała światowe uznanie. W czerwcu 2014 r. „Downbeat Magazine Student Music Awards” określił Elmhurst College Jazz Band zwycięzcą w kategorii dużych zespołów jazzowych.

Zespół występował w Grecji, Rumunii, Anglii, Chorwacji, Francji, Belgii, Holandii, Niemczech, Szwajcarii, Austrii, Włoszech, Indonezji, na Malcie, w Portugalii, Hiszpanii, Serbii, Kanadzie i na Bahamach. Dwukrotnie odwiedził Europę na zaproszenie Departamentu Stanu USA. Pojawił się też na Festiwalu Jazzowym w Montreux, na Northsea Jazz Festival, Umbria Jazz Festival i innych. W 1997 r. Zespół był jedynym zespołem jazzowym uczelni zaproszonym do występu na festiwalu Jak Jazz w Dżakarcie w Indonezji.

Biorąc pod uwagę USA, zespół Jazz występował na festiwalach w całych Stanach Zjednoczonych, otrzymał znakomite oceny od prawdziwych sław jazzu: Clarka Terry'ego, Lee Konitza, Roba McConnella, Nicholasa Paytona, Randy'ego Breckera i Boba Brookmeyera. W 2001 roku zespół towarzyszył Dee Dee Bridgewater na Chicago Jazz Festival w Grant Park.

Zespół regularnie występuje z najlepszymi muzykami profesjonalnego jazzu. Ostatnio artystami gościnnymi byli: Bobby Shew, Yellowjackets, Patti Austin, John Pizzarelli, Nnenna Freelon, Denis DiBlasio, Michael Davis, Tom Scott, Bill Watrous, Patrick Williams i Doc Severinson.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Miasto Gliwice

i Fundacja Integracji Kultury zapraszają na: