Miasto Gliwice

i Fundacja Integracji Kultury zapraszają na:

(Włochy/Hiszpania)

Tommy Caggiani Therion Project to formacja powstała w Hiszpanii, jednak liderem i kompozytorem repertuaru grupy jest pochodzący z Włoch wirtuoz instrumentów perkusyjnych, Tommy Caggiani. Skład kwintetu wraz z liderem otoczonym baterią instrumentów perkusyjnych i perkusjonaliów tworzą: grający na saksofonie altowym i flecie Guillem Ferrer, gitarzysta Max Canalda, pianista Diego Belzunegui i basista German Ruiz-Alejos. Wydany nakładem słowackiej wytwórni Hevhetia album "Magic Seeds" zawiera pięć rozbudowanych premierowych tematów, będących energetyczną mieszanką zarówno jazzu jak i world music.

 

Caggiani to artysta aktywnie podróżujący po świecie w poszukiwaniu inspiracji i nowych dźwięków. Drugi już album jego grupy Therion Project to forma podzielenia się z odbiorcami, muzyką powstałą dzięki kolejnym doświadczeniom zdobytym podczas międzykontynentalnych wojaży. Nic dziwnego, że utwory zgromadzone na "Magic Seeds" pełne są najróżniejszych etnicznych naleciałości, zmieszanych w zgrabnie przygotowanych proporcjach. Tym co je łączy jest wyjątkowa witalność i niesamowita energia, wyczuwalna w każdym momencie płyty. Mimo że muzyka emanuje wyjątkową komunikatywnością i jest w stanie trafić do szerokiego odbiorcy, Caggiani unika banału i nijakości, zgrabnie przemycając wartościowe i ambitne formy.

Oczywiście bardzo duży nacisk położony został na instrumenty perkusyjne, lecz nieoceniona wydaje się tu rola pozostałych muzyków. Dziennikarz Robert Ratajczak tak pisał o płycie "Magic Seeds" : „album pełen barw i rozmaitych odcieni, do którego najzwyczajniej chce się wracać.”

Siłę koncepcji muzycznej Tommy Caggiani Therion Project dostrzeżono już podczas wielu europejskich festiwali, na które bardzo często zapraszany jest kwintet.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Miasto Gliwice

i Fundacja Integracji Kultury zapraszają na: